پرسش‌های متداول
 • میزان شهریه هر دوره چه قدر است؟

  میزان شهریه هر سال توسط آموزش و پرورش استان و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می گردد.

 • چرا میزان شهریه یک شعبه نسبت به شعبه دیگر متفاوت است؟

  بدلیل وجود تفاوت در میزان هزینه های هر شعبه، تعداد دانشجویان در هر کلاس، امکانات و موقعیت مکانی هر شعبه میزان شهریه نیز متفاوت است.

 • مدارک لازم برای ثبت نام چیست؟

  دانشجویان جدید: 1- کپی کارت ملی 2- یک قطعه عکس 3- پرداخت مبلغ شهریه به بانک یا از طریق دستگاه کارت خوان در شعبه و یا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی موسسه 4- تکمیل و امضاء فرم تقاضای ثبت نام
  دانشجویان قدیم: 1- کارت ملی 2- پرداخت مبلغ شهریه به بانک یا از طریق دستگاه کارت خوان در شعبه

 • چرا باید در امتحان تعیین سطح شرکت کرد؟

  برای تشخیص و تعیین سطح و دوره مناسب، تمامی دانشجویان جدید می بایستی در آزمون تعیین سطح شرکت نمایند. دانشجویان مختلف با سطوح متفاوتی از توانایی های زبانی به این مؤسسه مراجعه می نمایند، بنابراین آزمون تعیین سطح میزان مناسبی جهت ارزیابی آنان بوده و به آنها کمک می کند تا در سطح و دوره مناسب با توانایی هایشان شرکت نمایند.

 • چگونه می توان از تخفیف برای ثبت نام استفاده کرد؟

  مطابق قوانین و مقررات مؤسسه، تنها تعداد مشخصی از دانشجویان از تخفیف بهره مند می شوند. این دانشجویان معمولاً افرادی هستند که والدین  آنها در سازمانهایی کار می کنند که طرف قرارداد با مؤسسه گویش می باشند. همچنین دانشجویان خانواده های کم درآمد نیز از تخفیف برخوردار می شوند.

 • آیا ضمانتی برای موفقیت در سیستم آموزشی گویش وجود دارد؟

  تلاش این مؤسسه همواره در جهت بکارگیری شایسته ترین مدرسان و نیروها بوده است. تمامی شعب موسسه به امکانات بروز و  کافی تجهیز شده و بهترین ابزار و سیستم های آموزشی جهت تسهیل آموزش زبان به کار گرفته شده است. در صورت تلاش و جدیت دانشجویان، موفقیت و یادگیری آنها تضمین شده است.

 • آیا مدرک یا دانش نامه ای به دانشجویان فارغ التحصیل ارائه می شود؟

  در صورت قبولی و گذراندن دوره ها، دانشجویان مدرک پایان دوره دریافت خواهند کرد.

 • آیا مدرسان مؤسسه دارای مدرک دانشگاهی هستند؟

  اکثر مدرسان مؤسسه گویش دارای مدرک فوق لیسانس بوده و یا دانشجوی این دوره می باشند. لیکن به منظور درخواست کار در مؤسسه گویش، داشتن مدرک دانشگاهی شرط اصلی نمی باشد.

 • مؤسسه دارای چه امکاناتی می باشد؟

  تلویزیون LED، لپ تاپ، کتابخانه، دسترسی به اینترنت و...

 • شرایط استرداد شهریه چیست؟

  در صورت ثبت نام برای یک دوره، تنها 72 ساعت کاری پیش از شروع هر دوره با ارائه دلیل مستند و قابل قبول شهریه مسترد می گردد. در صورت پذیرفته شدن دلیل انصراف از دوره، میزان 10% از شهریه پرداخت شده کسر شده و مابقی مسترد می گردد.

 • در صورت عدم شرکت در امتحان پایان دوره چه باید کرد؟

  در صورتی که به دلیلی قادر به شرکت در جلسه امتحان پایان ترم نمی باشید، می بایست دلیل قانع کننده خود را دو روز زودتر به مدیر شعبه اطلاع دهید. با ارائه دلیل موجه و در صورت پذیرفته شدن آن از سوی مدیر شعبه، دانشجو می تواند در امتحان جبرانی که از پیش در یکی از شعب تعیین شده است، شرکت نماید.

 • آیا تحصیل در این مؤسسه به دانشجویان جهت موفقیت در امتحانات ورود به دانشگاه کمک خواهد کرد؟

  تجربه نشان داده است که دانشجویان فعال و موفق در مؤسسه گویش در امتحانات ورودی دانشگاه نیز موفق تر از دیگر دانشجویان بوده اند. علاقه به یادگیری زبان در میان دانشجویان مشغول به تحصیل در گویش به اندازه ای است که بسیاری از آنها یکی از رشته های مرتبط با انگلیسی را جهت ادامه تحصیل انتخاب می نمایند.

 • آیا در مؤسسه گویش فقط مکالمه تدریس می شود؟

  اعتقاد ما بر این است برای گفتگو به یک زبان می بایست دستورزبان، واژگان و تمامی جنبه های دیگر آن زبان را  فرا گرفت. بنابراین تمرکز اصلی در آموزش و یادگیری زبان در موسسه گویش بر توانایی گفتاری می باشد. با به کار گیری این مهارت، دانشجویان ترغیب می شوند تا دیگر عناصر زبانی را نیز جهت مکالمه بهتر بکار گیرند.

 • منظور از TPM چیست؟ (Teacher Parents Meeting)

  TPM یعنی جلسه ملاقات والدین با استاد. در طول هر دوره، والدین یا دانشجوی بزرگسال شخصاً جهت ملاقات و گفتگو با استاد آن ترم دعوت می شوند. این ملاقات فرصتی برای اساتید و والدین بوده تا درباره نقاط ضعف و قوت هر یک از دانشجویان صحبت نمایند. همچنین، والدین نیز اطلاعاتی هر چند مختصر درباره روش های جدید یادگیری زبان و چگونگی مطالعه بخش های مختلف هر کتاب کسب خواهند کرد.

 • iPen چیست و کارایی آن چیست؟

  امروزه بسیاری از والدین به دنبال استفاده از ابزارها و فناوری های نوین در امر آموزش بوده و از این رو تلاش می نمایند از میزان وابستگی کودکان به بزرگسالان و گروه های همسان کاسته و آن ها را خوداتکا پرورش دهند. در این راستا، انتشارات گویش اقدام به ارائه ی یکی از جدیدترین ابزارهای هوشمند آموزشی کرده و محصولی به نام iPen را به بازار عرضه نموده است. قلم هوشمند iPen جدیدترین تکنولوژی در حوزه ی وسایل کمک آموزشی است که یادگیری و خلاقیت را به ویژه در کودکان و نوجوانان به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 • آیا کلاس خصوصی هم دارید؟

  اولویت موسسه برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های گروهی و ترمیک می باشد. در صورتی که فراگیری درخواست کلاس خصوصی داشته باشد باید آن را با شعبه مطرح کرده و موسسه پس از بررسی با توجه به زمان های آزاد اساتید و میزان فضاهای خالی، کلاس را در مکان شعبه برگزار می کند.

 • آیا به فراگیران برتر جایزه می دهید؟

  موسسه به منظور تشویق و ترغیب فراگیران به زبان آموزی برای فراگیران برتر هر کلاس مبلغی را به عنوان جایزه در نظر دارد که فراگیر می تواند معادل آن از کتابفروشی شعب کتاب و اقلام آموزشی دریافت نماید.

 • شرایط برای استخدام در کادر اداری چیست؟

  متقاضیان کار در قسمت اداری می بایست فرم مربوطه را در سایت پر نمایند و آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون کامپیوتر و زبان را داشته باشند. داشتن روابط عمومی قوی و ظاهری آراسته از شرایط لازم جهت استخدام در این رده ی شغلی می باشد. همچنین پس از قبولی در آزمون استخدامی می بایست دوره آموزشی موسسه را گذرانده و نمره قبولی کسب نمایند.

 • شرایط برای استخدام در کادر آموزشی چیست؟

  متقاضیان کادر آموزشی می بایست فرم مربوطه را در سایت موسسه پر نمایند و پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه تدریس، شرکت در دوره ی تربیت مدرس (ITC) موسسه و قبولی در آن الزامی است.

 • نمره قبولی چیست و شامل چه نمراتی می شود؟

  نمره قبولی 75 از 100 می باشد که شامل نمره حضور و غیاب(CA)، نمره کلاسی استاد(IM)، میان ترم(MT) و پایان ترم(FE) و امتحان شفاهی(OT) می باشد.

 • آزمون آیلتس چیست؟

  سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی یا همان آیلتس برای ارزیابی دانش زبانی افرادی که قصد مهاجرت به منظور تحصیل و یا کار در کشورهای انگلیسی زبان را دارند طراحی شده است. آیلتس مورد تایید بیش از ده هزار دانشگاه،  موسسه مهاجرتی و آژانسهای دولتی در سرتاسر جهان است.

  این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان استفاده می‌کند و چهار توانائی Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 • چگونه ثبت نام اینترنتی انجام دهم؟

  فراگیران با مراجعه به سایت موسسه و وارد کردن نام کاربری و گذرواژه می تواند وارد صفحه شخصی خود شده و سپس از تب ثبت نام ترم خود را انتخاب نموده و از نوار مقابل آن گزینه ثبت نام را انتخاب نمایند. ضمن مطالعه قوانین موسسه و تیک زدن در بخش مربوطه بر روی دکمه پرداخت کلیک نمایند. در این مرحله صفحه پرداخت بانک باز می شود که باید اطلاعات کارت عابر بانک خود را وارد نموده و روی دکمه پرداخت کلیک نمایند.

  فراگیران جدیدالورود نیز می توانند با مراجعه صفحه اول سایت، ابتدا صفحه شخصی خود را ایجاد نموده و سپس مراحل ثبت نام را سپری نمایند.

 • اساتید و روش تدریس در همه شعبه ها با توجه به تفاوت شهریه ها یکسان است یا خیر؟

  کلیه اساتید موسسه با گذراندن دورهتربیت مدرس  (ITC) موسسه برگزیده می شوند و در طول هر ترمبازبینی های متعدد از طریق سرگروههای مربوطه صورت می گیرد از این رو کلیه اساتید موسسه از سطح استاندارد تدریس برخوردار می باشند و در تمامی شعب به صورت چرخشی فعالیت می کنند.

 • زمان برگزاری آزمون دیپلم چه موقع است ؟ منابع آن چیست؟

  آزمون دیپلم موسسه دوبار در سال در ماه های شهریور و اسفند برگزار می گردد که فراگیران در صورتی که بر کتاب های دوره پیشرفته موسسه (Summit) مسلط باشند قطعا در آزمون موفق خواهند شد.

 • رمز خود را فراموش نموده ام. چکار باید کرد؟

  فراگیران در صورت فراموشی رمز عبور می بایست از قسمت "Forgot your password" جهت دریافت رمز عبور جدید، با وارد کردن کد ملی خود در قسمت کد کاربری و شماره همراه ثبت شده در سیستم اقدام نمایند.

 • چگونه می توان به برنامه ترم های گویش (شروع، پایان و ...) دسترسی داشت؟

  تقویم اجرایی موسسه از صفحه اول سایت قابل دانلود می باشد.

 • اگر انتقاد یا پیشنهادی داشته باشیم بایستی چه کنیم؟

  فراگیران محترم می توانند از طریق ایمیل موسسه، قسمت ارتباط با ما در سایت موسسه و همچنین تماس با دفتر مرکزی ما را در جریان انتقادات و پیشنهادات خود بگذارند.

 • آیا پس از دریافت دیپلم گویش قادر به تدریس در موسسه هستیم؟

  در صورت قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه تدریس و شرکت در دوره تربیت مدرس موسسه و قبولی در آن

 • بچه ها از چه سنی یادگیری زبان را شروع کنند بهتر است؟

  بسیاری از کار‌شناسان بر این باورند هرچه زبان دوم در سنین پایین‌تری به کودک آموزش داده شود احتمال این‌که کودک در سال‌های بعد در یادگیری این زبان موفق‌تر باشد، بیشتر است. در همین راستا موسسه برای کودکان از سن پنج سال کلاس زبان برگزار می کند.

 • چقدر طول میکشه تا بتوانم خوب صحبت کنم؟

  با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم نیاز به تمرین فراوانی دارد، چنانچه زبان آموزان موارد آموزش داده شده را بخوبی تمرین نمایند در سطح  Intermediate قادر به صحبت کردن می باشند.